katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Antikoncepce

Chtěla bych se zeptat, jestli mi lékař může předepsat hormonální antikoncepci, když jsem ještě panna. Jak probíhá vyšetření u pannen.
Je mi 27 let. Již několik let používám (s přestávkami) antikoncepci CILEST, kterou mi doporučil můj lékař. Pěji na ni jen a jen chválu, všechny dřívější drobné problémy zmizely, žádné vedlejší účinky (alespoň na mě) nemá. Nevím proč, snad pro pocit, že tělu prospěji, jsem Cilest vždy asi po roce vynechala na 2-4 měsíce, a tak se stalo, že mi 2 balení zbyla. Dě'tátko samozřejmě plánuji a moc se na to těším, (zatím však je problém spíš se zabezpečením budoucí rodiny). Chtěla bych se (s ohledem na nemalou cenu horm.přípravků) zeptat: doba použitelnosti je 03/2001 - myslíte, že by bylo vhodné raději tento již nepoužívat? (nebylo by to nespolehlivé nebo snad nebezpečné?) předem moc děkuji za odpověď
Manželka se mi před časem zmínila, že studovala symptotermální metodu a že to není tak složité. Zatím se však stále nic neděje. Mohu s tím dělat něco víc, než čekat až si začne měřit teplotu? Do jaké míry je nutné měřit každé ráno ve stejnou hodinu? Má na výsledek a spolehlivost vliv to, že manželka často ponocuje a někdy vstává s dcerou dřív. Děkuji Vám za odpověd.
Chtěla bych se zeptat, jaká je pravděpodobnost otěhotnění při používání přirozeného plánování rodičovství.
Beru antikoncepci, ale občas na prášek zapomenu. Chtěla bych se zeptat, jak můžu vypočítat plodné a neplodné dny.
Je mi 23 let a již 5 let užívám hormonální antikoncepci CILEST. Dosud jsem s ní neměla problémy, všechna vyšetření byla v pořádku, na můj dotaz, zda mám změnit antikoncepci na jiné pilulky mi má lékařka řekla, že pokud mi nedělají problémy, není třeba. Když jsem měla asi před 2 měsíci angínu, brala jsem antibiotika a k tomu jako normálně Cilest, po dobrání antibiotik se však objevilo krvácení, podobné menstruaci. Má lékařka mi řekla, že tělo se nevypořádalo s hormony díky antibiotikům a je to jeho reakce na ně a že po normálním cyklu se vše srovná. Měla pravdu. Teď se mi stalo něco podobného, znepokojuje mě však, že jsem nebrala antibiotika! Napadá mě však, že jsem měla náznak žlučníkové koliky a proto jsem snědla během dvou dnů větší množství analgetik a prášků tišících bolest. Tak bych se chtěla zeptat, zda mohou mít i tyto léky podobnou reakci jako uvedená antibiotika. Nebo co by to mohlo být jiného?
Rozešla jsem se s přítelem a chtěla bych vysadit antikoncepci s tím, že nějaký čas na nového sexuálního partnera nechci ani pomyslet. Není problém jen tak ze dne na den vysadit, prášky přestat brát?
Beru hormonální antikoncepci a mám strach, jestli nějak neohrozí mé zdraví či mé budoucí děti. Mohla byste mi prosím podat nějaké informace.
Jsem nervózní právě z důvodu, že jsem začala sexuálně žit, s přítelem kromě pilulek, které beru, vždycky používáme kondom. Čekám na své dny , jsem moc nervózní, bojím se, že se nedostaví, co si o tom myslíte, Děkuji za porozumění.
Studuji, mívám nepravidelné cykly, až 45 dnů, mám užívat antikoncepci? Prý se cykly upraví.
  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež