katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Antikoncepce

Otázka:
Chtěla bych se zeptat, jaká je pravděpodobnost otěhotnění při používání přirozeného plánování rodičovství.

Odpověď:
     Velice mne potěšil Váš zájem o metodu přirozeného plánování rodičovství.
     Mohla bych jen stručně odepsat – spolehlivost symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství je vysoká, je srovnatelná se spolehlivostí u užívání hormonální antikoncepce, rozhodně je spolehlivější než používání nitroděložního tělíska, kondomu, přerušované soulože, spermicidních látek a dalších Spolehlivější je pouze sterilizace, což ale představuje nevratný zákrok do organismu. Metoda přirozeného plánování rodičovství (PPR) je v našich zemích hodně zdiskreditovaná. Je to dáno především tím, že nejčastěji pod pojmem PPR je rozšiřováno povědomí o kalendářní metodě, kdy se plodné a neplodné dny vypočítávaly podle délek cyklů. Tato metoda je z roku 1933 a je již dávno překonaná. Její nespolehlivost je dána tím, že neumí zohlednit možné nepravidelnosti v cyklu a vychází pouze ze statistických předpokladů, „co by jak mělo být“.
     V dnešní době je ve světě rozšířena a uznávaná metoda, která se označuje jako symptotermální. Ta je založena na sledování více příznaků a vzájemném zhodnocení sledovaného. Jak již název metody napovídá, sledují se jednak příznaky- z nich nejčastěji změny kvality hlenu, produkovaného hrdlem děložním a v době související s ovulací stékajícím pochvou a jednak změny průběhu bazálních tělesných teplot.
     Abych Vám mohla nabídnout opravdu spolehlivé PPR, nabízím Vám kontakt na naši Poradnu, odkud bychom Vám poslali publikaci, kde byste měla metodu vysvětlenou spolu se záznamovými tabulkami a s nabídkou dalších konzultací – podle místa Vašeho bydliště buď u nás v Brně nebo s kontaktem na námi vyškoleného instruktora PPR. Tolik tedy pro dnešní den, těším se na další kontakt s Vámi.
     s úctou a s pozdravem
MUDr. Lázničková, gynekoložka
Poradna přirozeného plánování rodičovství a Poradna pro ženy a dívky, Trnitá 8, 602 00 Brno
tel., fax: 05 - 43254891 e-mail: cenap@volny.cz


  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež