katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Antikoncepce

Otázka:
Manželka se mi před časem zmínila, že studovala symptotermální metodu a že to není tak složité. Zatím se však stále nic neděje. Mohu s tím dělat něco víc, než čekat až si začne měřit teplotu? Do jaké míry je nutné měřit každé ráno ve stejnou hodinu? Má na výsledek a spolehlivost vliv to, že manželka často ponocuje a někdy vstává s dcerou dřív. Děkuji Vám za odpověd.

Odpověď:
Vaše manželka má pravdu, že symptotermální metoda není nijak výrazně složitá. Pokud máte zájem, můžeme Vám poslat materiály, ze kterých byste se ji mohli dobře naučit spolu se záznamovými tabulkami. Ty tabulky jsou vypracovány tak, že je tam i prostor na případné okolnosti, které mohou , ale nemusí ovlivnit naměřenou bazální tělesnou teplotu.    
Je to potřeba si vyzkoušet,l jak noční vstávání ovlivní hodnotitelnost cyklů vaší paní.    
Ptáte se, co pro to můžete více udělat Vy. Jednak manželce připomenout, aby se ráno změřila – sama to dost dobře znám, že se stává, že "vyletím" z postele a na nějaké měření si vzpomenu až někdy u stolu u snídaně... Takže někdy je opravdu potřeba, aby se manžel připomenul.    
Pak pro Vás mám další dobrou zprávu : k vyhodnocení stačí 3 vyšší teploty oproti 6 nižším – to znamená, že je potřeba 9 platných měření – to se při trošce dobré vůle zvládnout dá i při malých dětech.    
Další dobrá zpráva – spolehlivost námi nabízené metody je zcela srovnatelná se spolehlivostí hormonální antikoncepce.    
Pro zajištění spolehlivosti Vám nabízím možnost konzultací průběhu cyklů u nás v Poradně na Trnité nebo pokud nejste z Brna, tak u námi vyškoleného instruktora v blízkosti Vašeho bydliště.(pokud tam tedy někoho máme)


  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež