katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Informace, články, zájímavosti

Přirozené plánování rodičovství

MUDr. Ludmila Lázničková

Metody přirozeného plánování rodičovství (PPR) využívají přirozeně se vyskytujících znaků, které provázejí ženský menstruační cyklus. Na základě sledování jejich změn, v případě symptotermální metody to jsou změny bazální tělesné teploty a hlenového příznaku, je pak vymezeno plodné a neplodné období. Různé délky cyklu a nepravidelnosti cyklu nemají na takovou metodu příliš velký význam. I při nepravidelných cyklech jsme schopni správně stanovit skutečné plodné období.
Metody přirozeného plánování rodičovství nejsou nějakou přirozenou náhražkou antikoncepce. Na rozdíl od využívání umělé antikoncepce se manželé svobodně rozhodují a svobodně regulují svůj pohlavní život, podle toho, zda o početí dítě v daném období usilují nebo naopak cítí potřebu oddálení početí dítěte.
Přirozené plánování rodičovství představuje snahu VYHNOUT SE možnému těhotenství na základě využití znalostí určení plodných a neplodných dnů.
Pokud se chcete dobře naučit metodu PPR, aby byla pro Vaše manželství přínosem, obohacením, doporučuji Vám objednat si naši publikaci, případně se objednat i na kurz PPR, více je naZpět na články
  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež