katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Informace, články, zájímavosti

Pomoc nenarozeným v Centru naděje a pomoci

MUDr. Ludmila Lázničková

25.3. je připomínán jako Den modliteb za nenarozené děti.

My u nás v Centru naděje a pomoci se také snažíme působit v ochraně lidského života od početí. Není to takové „masové“, organizování pochodů, ale spíš pro menší skupinky formou přednášek, seminářů, včetně akreditovaných, nebo individuálním poradenstvím. Velký důraz klademe na přirozené plánování rodičovství, konkrétně na symptotermální metodu (STMPPR).

Proč se STM PPR věnujeme? Odpověď je nasnadě. Pokud někdo potřebuje v dané době, aby nedošlo k otěhotnění, tak jedinou stejně spolehlivou alternativou by bylo užívání hormonální antikoncepce nebo nitroděložního tělíska. Ale obojí poškozuje zdraví ženy a nikdy nelze vyloučit možný potratový účinek. Takže ti, kteří si váží života, nemohou antikoncepci ani sami užívat, ani nikomu doporučovat.

A pokud si někdo miminko přeje, ale otěhotnění se nedaří, jediná cesta, jak se správně zorientovat v cyklu, znát, jak správně nasadit léčbu, je opět symptotermální metoda PPR. Tak se vyloučí stimulace ovulace, která nejen poškozuje zdraví ženy, ale ve svém důsledku, protože poškozuje kvalitu děložní sliznice, může způsobit časný potrat. I když je lékaři stimulace masivně nabízená, u většiny žen je užívána zcela zbytečně. A samozřejmě, díky znalostem z STM PPR předejdeme všem komplikacím z umělého oplodnění, včetně problémů s nadpočetnými zárodky. Jsme přesvědčení, že je to metoda, která pomáhá prožívat život v manželství v rovině vzájemné důvěry a respektu. A jak vidět, využívání znalosti STM PPR chrání život od početí.Zpět na články
  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež