katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Informace, články, zájímavosti

One of us

dr. Lázničková

V Centru naděje a pomoci se snažíme o podporu života od početí po přirozenou smrt. S tím velice úzce souvisí též otázka úcty k lidským zárodkům – embryím. Proto jsme velice uvítali iniciativu „One of us“.
Je to kampaň, která požaduje, aby Evropská unie ukončila financování aktivit, které ničí lidská embrya za účelem výzkumu. Pokud by se dosáhlo potřebného počtu podpisů a kampaň by ve svém výsledku byla úspěšná, mělo by to jistě i dopad na velice benevolentní přístup k praktikám umělého oplodnění.
K podpisu petice kromě Svatého otce vyzvali rovněž evropští biskupové na nedávném zasedání Rady evropských biskupských konferencí v Římě. Česká biskupská konference dle tiskové zprávy z 5.6.2013 také podporuje tuto iniciativu jako cestu k větší ochraně lidského embrya. ČBK také vítá možnost vytvořit v Evropě širší společenství lidí bez ohledu na politickou nebo náboženskou příslušnost, které spojuje úcta k životu. ČBK doporučuje podpořit tuto výzvu. Pod tímto textem jsou podepsaní Mons. Jan Baxant, předseda Rady pro zdravotnictví ČBK a Mons. Vojtěch Cikrle, předseda Rady pro bioetiku ČBK.
V rámci prostor Centra naděje a pomoci jsou vytištěné petiční archy k dispozici. Mimo to je možné využít cestu podpory dané iniciativy přes web, konkrétně
https://ec.europa.eu/citizens-initiative/ECI-2012-000005/public/signup.do
http://www.oneofus.eu/cs/spusteni/

Iniciativu může podpořit každý občan starší 18 let.
Vím, že v poslední době bylo různých peticí k podpisu opravdu hodně. My sami v CENAP jsme se nejprve zapojili v rámci prezidentské kampaně do podpisových akcí na podporu prezidentských kandidátů dr. Roithové a dr. Karase. Pak tam byly petice ohledně RU. Nyní máme petice ohledně „One of us“.
Přesto bych Vás chtěl vyzvat, abyste nezůstali lhostejní k této iniciativě.
Za Centrum naděje a pomoci
MUDr. Ludmila Lázničková
www.cenap.czZpět na články
  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež