katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Informace, články, zájímavosti

Na začátku těhotenství

dr. Lázničková

NA ZAČÁTKU TĚHOTENSVÍ - kurz pro nastávající rodiče, který pořádáme v brněnském Centru naděje a pomoci v pondělí 3. 6. 2013

Jedná se o důležitý kurz i z hlediska pastorace rodin. Na daném setkání nejen seznamujeme nastávající rodiče s prenatální péčí, hovoříme o zdravém životním stylu, o tom, jak probíhá těhotenství, o jeho fyziologii, aby mohli porozumět procesu zrození a vývoji děťátka. V rámci kurzu se především snažíme podpořit rodiče v plném přijetí dítěte. Vysvětlujeme, která vyšetření jsou důležitá pro péči o těhotnou ženu a dítě a upozorňujeme na ta vyšetření, která jsou zaměřena čistě za účelem zdůvodnění potratu počatého dítěte.

Podle našich opakovaných zkušeností nastávající rodiče o nabízených vyšetřeních nepřemýšlí. Nijak se nehovoří o tom, že tato vyšetření se provádí cíleně, aby se nenarodilo dítě, o kterém nebude jistota, že je zdravé. Nehovoří se o tom, že v případě špatných výsledků se nabídne provedení potratu jako jediné a takzvaně „zodpovědné“řešení situace. Nehovoří se o tom, že na rodiče je pak vyvíjen tlak, aby se „rychle a zodpovědně rozhodli“.

Snažíme se rodiče podpořit k plnému přijetí dítěte. Podporujeme sebedůvěru žen v jejich mateřské schopnosti a kompetence a k bezpodmínečnému a láskyplnému přijetí dítěte od počátku jeho života.
Více informací včetně přihlášek naleznete na http://www.cenap.cz/wks-zacatek-tehotenstvi.phpZpět na články
  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež