katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Těhotenství

Otázka:
Má žena je ve třetím měsíci těhotenství a ráda by využila možnosti tzv. alternativního porodu (bez nástřihu, možná volba polohy, nadstandardní ubytování, maximální péče atd.), ale s relativní jistotou v případě komplikací. Velice bych uvítal Vaši radu, na www totiž je jen velice málo odkazů na ČR, i na mezinárodních prohlížečích..

Odpověď:
     V dnešní době téměř všechny porodnice v České republice se snaží přiblížit přáním rodičkám s podmínku zajištění bezpečného průběhu porodu.
     Například v Brně v podstatě všechny porodnice nabízejí možnosti alternativních porodů, pokud je průběh těhotenství v pořádku a průběh porodu též. V každé porodnici se můžete zúčastnit jako otec porodu, manželka si může vybrat, zda chce rodit na stoličce nebo za použití jiných pomůcek, porodnice již mají vanu s možností porodu do vany ( spíš první doby porodní ve vaně). Otázku nástřihu bych ponechala na tom, jak bude vlastní porod probíhat - je vždy lepší provést nástřih než nechat hráz potrhat, pak je hojení hráze dlouhodobější.
     V některých porodnicích nabízejí za příplatek ještě nadstandardní služby – lepší vybavení pokoje, zvláštní stravování, ale to je potřeba vždy zjistit v daném městě – v Brně například tato nabídka existuje.
     Doporučovala bych Vám navštívit porodnici ve Vašem okolí, prohlédnout si porodní sál, uvidíte, jak na Vás oba zapůsobí atmosféra, jaký je tam personál, a podle toho se rozhodněte.


  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež