katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Těhotenství

Otázka:
Je možné počít dítě při menstruaci?

Odpověď:
     Zda je možné, aby došlo k početí, pokud je styk v době menstruačního krvácení, se nedá zcela jednoznačně odpovědět jen ano nebo ne. Záleží na tom, jak máte dlouhé cykly, kdy u Vás dochází k ovulaci a pak také, aby se jednalo opravdu o menstruační krvácení a ne o krvácení před ovulací.
     Pokud v menstruačním cyklu dochází brzo k ovulaci , okolo 11., 12. dne, tak je snadné otěhotnění, pokud styk byl například pátý den cyklu, tedy ještě v době menstruačního krvácení. Životnost spermií v prostředí pro ně příznivém je totiž několikadenní a spermie mají pak schopnost vycestovat za vajíčkem a proniknout do něj i několik dnů po pohlavním styku.
      K určení období, kdy může dojít k početí dítěte, takzvaných plodných dnů, a ke stanovení termínu ovulace je v současné době nejpřesnější takzvaná symptotermální metoda přirozeného plánování rodičovství, založena na sledování více příznaků a vzájemném zhodnocení sledovaného. Jak již název metody napovídá, sledují se jednak příznaky- z nich nejčastěji změny kvality hlenu, produkovaného hrdlem děložním a v době související s ovulací stékajícím pochvou a jednak změny průběhu bazálních tělesných teplot.
     Tato metoda má tu zásadní výhodu, že plodné dny se nevypočítávají, jak by asi podle statistiky měly být, ale že se v tom daném cyklu plodné období stanoví přesně podle toho, jak tělo k ženě „promlouvá“, jak si žena s mužem vyhodnotí všechny příznaky jejich plodného a neplodného období.
     Tím je také zajištěna vysoká spolehlivost metody, která je srovnatelná se spolehlivostí hormonální antikoncepce.
     Podklady, vysvětlení metody, jak najít nejplodnější období i záznamové tabulky, ze kterých byste pak byli schopní průběh cyklu vyčíst, Vám rádi pošleme z naší Poradny PPR. Její adresa je:
Poradna PPR
Trnitá 8, 602 00 Brno, tel, fax 43254891, event. E mail cenap@volny.cz


  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež