katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Těhotenství

Otázka:
Dobrý den, ráda bych věděla, jestli žena pozná že je těhotná tím, že nedostane menstruaci. Slyšela jsem, ze jsou i ženy, které menstruují po dobu těhotenství nebo alespoň na začátku.

Odpověď:
     Dalo by se říct, že jednou ze základních známek, jak žena na sobě pozná, že je těhotná, je vynechání menstruace. Je to dáno tím, že v těle ženy v důsledku otěhotnění dochází k určitým změnám hormonálních hladin, které způsobí, že se děložní sliznice neodloučí, ale zůstává dál v děloze. To se tedy projeví tím, že žena nemenstruuje.
     V menším procentu se stává, že přestože žena je těhotná, ke krvácení v období, kdy by měla dostat menstruaci, skutečně dochází. V tomto případě ale nemluvíme o menstruačním krvácení, ale o krvácení ze spádu.
     Za mnohem jistější známku a za potvrzení těhotenství se dá považovat provedení testu na těhotenství, ať již z moče nebo z krve, a krátce na to, kdy je pozitivní test na těhotenství, je již také ultrazvukem patrný gestační váček.
     Pokud byste měla zájem o provedení testu na těhotenství z moče, je možné buď jej koupit v kterékoliv lékárně ( cenové rozpětí 1 testu je od 40 do 80 Kč, nebo zdarma Vám jej provedou v rámci sítě Poraden pro ženy a dívky. V případě zájmu Vám mohu zaslat podle vašeho bydliště adresu Vám nejbližší Poradny.


  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež