katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Těhotenství

Otázka:
Kdy nejdříve jde zjistit, zda je dívka těhotná. Uvádí se, že až dva týdny po vynechání menstruace. Dříve to nelze?A jaký je nejspolehlivější způsob zjištění těhotenství?

Odpověď:
     Ke zjištění těhotenství nám slouží průkaz hormonu, který se začíná tvořit v těle maminky asi 10 dnů od početí. Jeho hladina v krvi se s každým dnem zvyšuje. Protože tento hormon je zpracováván ledvinami, je možné asi 11 dnů od početí stanovit jeho přítomnost v moči. Na principu potvrzení určité hadiny hormonu jsou založeny různé gravitesty, baby – testy. a pod. Protože k menstruaci za normálních okolností dochází asi za 12 – 16 dnů od ovulace, a jedině v době ovulace může dojít k početí, citlivé gravitesty jsou schopny prokázat přítomnost těhotenství již v době očekávané menstruace.
     V České republice funguje síť Poraden pro ženy a dívky, kde tyto gravitesty provádějí na počkání. Pokud máte zájem, podle místa Vašeho bydliště Vám můžeme nabídnout kontakt na některou z těchto Poraden. Vyšetření hladiny těhotenského hormonu z krve Vám při podezření na těhotenství může provést Váš gynekolog.
     Samozřejmě, mnohem přesnější je potvrzení přítomnosti děťátka pomocí ultrazvuku.
     Pokud byste měla zájem se více dovědět k dané problematice a jste z Brna nebo blízkého okolí, v naší Poradně pro ženy a dívky na Trnité 8běží kurz Zdravé rodičovství. Zde se také můžete dovědět další informace o těhotenství.


  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež