katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Láska, vztahy, sexualita

Otázka:
Jak mám přijmout jako katolička svoji sexualitu? Zajímá mne vztah mezi mužem a ženou před svatbou, do jaké míry líbání není "hříšné" a jak se pohlíží na vzrušení. Co mám dělat, vzruším-li se třeba jen při pohledu na partnera?

Odpověď:
     Milá slečno,
     díky za důvěru, se kterou jste se obrátila na naši Poradnu.
     Samozřejmě, že sexualita jako taková patří ke každému z nás, vždyť Bůh nás stvořil i s naší sexualitou. Bylo by to špatné, pokud by Vás Váš partner zanechával „chladnou“. To byste asi k sobě nepatřili.
     Kam až dát hranice v něžnostech, těžko říct. I toto patří k lásce – umění spolu komunikovat, schopnost spolu se svým milým se domluvit Je nutná znalost míry sexuálního vnímání vlastní i partnera. Jisté je, že všechna gesta, všechny doteky by měly vycházet z odpovědnosti za sebe navzájem i za nový život. Měli byste se učit ohleduplně a pomalu užívat „řeč těla“. Dotek je určitý způsob řeči, kterým můžeme předat vlastní prožitek. Potřeba komunikace pomocí tělesných projevů lásky je vepsaná do lidské sexuality. Vyjadřuje vroucí náklonnost, pocit bezpečí, něhu a cit. Proto prosím, neuspěchejte vzájemné poznávání se, ale také se jej nebojte.


  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež