katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Léčba neplodnosti

Otázka:
S manželem se snažíme více jak 2 roky o dítě. Manžel byl poslán na spermiogram kde mu zjistili menší počet a pohyblivost spermií.Já jsem byla laparoskopicky vyšetřena a jsem v pořádku. Bohužel však nevím jak dál postupovat.Můj gynekolog mi doporučil IVF ,ale já nejsem ještě zcela rozhodnuta zda ještě nějakou dobu vyčkat a doufat ,že vše půjde normální cestou nebo rovnou přistoupit na IVF.Ráda bych znala Váš názor.

Odpověď:
     Nemyslím si, že je nutné hned se uchylovat k tak drastickým metodám, zcela odporujícím řádu Božím, jak je metoda IVF. Píšete, že u Vašeho manžela byla zjištěna menší pohyblivost a menší počet spermií. Nicméně - spermie tam jsou a jakž takž pohyblivé jsou. U Vás je vše v pořádku.
     Takže by to chtělo napomoci, aby spermie měly sílu dostat se až k vajíčku a do něj jedna z nich proniknout, abyste uměli nalézt to nejvhodnější období, kdy je tělo ženy nachystáno a vytváří ty nejlepší podmínky pro spermie. Jinými slovy - doporučovala bych, abyste se dobře naučili s manželem symptotermální metodu přirozeného plánování rodičovství. Podklady, vysvětlení metody, jak najít nejplodnější období i záznamové tabulky, ze kterých byste pak byli schopní průběh cyklu vyčíst, Vám rádi pošleme z naší poradny, adresa je:
Trnitá 8, 602 00 Brno, tel 43254891, event. E mail cenap@volny.cz.      Co se týče vlastního umělého oplodnění - IVF: pokud se pokusím vyjádřit jeho princip obecně, snadno pochopitelně, tak provádění IVF v dnešní době je v podstatě takové, že pod vlivem hormonální léčby vaječníky ženy produkují výrazně víc vajíček než je tomu za normálních okolností, v normálních cyklech. Tyto vajíčka se odeberou, oplodní se spermiemi, ať již od manžela nebo od dárce - v tom případě je úplně narušena integrita manželství jako takového, eventuelně se pouze spojí genetický materiál z nevyzrálé spermie získané punkcí varlete a pak lékař vybere perspektivní zárodky. Naskýtá se řada dalších otázek:
kdo dal lidem právo rozhodovat o tom, které vajíčko bude oplodněno kterou spermií??
který počínající život necháme dále žít, který zmrazíme a který ukončíme, protože nám z lidského hlediska se jeví jako neperspektivní???


  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež