katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Kdy a proč ke gynekologovi ?

Otázka:
Paní doktorko, měla bych dotaz co se týče menstruace. Mám jet na dovolenou a menstruace mi vycházi přimo na dny, kdy bych se měla rekreovat u moře. A jelikož neberu antikoncepci tak bych potřebovala nějaky prášek či babský recept jak posunout menstruaci. Ač to možná bude znít neprakticky, tak bych raději nějaký ten ,,babský recept,, abych zbytečně nezatěžovala tělo hormony... Nebo pokud je nějaký prášek, který je možno vyzvednout bez receptu v lékárně.

Odpověď:
Pokud potřebujete oddálit menstruaci, tak prakticky žádný „babský“ způsob není účinný. Na oddálení menstruace se předepisuje noretisteron, hormonální lék, který „podrží“ děložní ci tak, aby nedocházelo ke krvácení. Protože v té době je vše v těle již nachystáno, aby k menstruaci došlo, tak se jednoznačně jedná o dost razantní zásah do organismu. Navíc tento „lék“ působí dost výrazně na játra – ženy se zhoršenou funkcí jater je nemohou užívat.
      Proto své pacientky před napsáním tohoto léku takto informuji a já osobně bych si ho zbytečně nedávala. Něco jiné je v případech, kdy tento lék musím nasadit pro krvácení v průběhu cyklu – tam se jedná o léčebný zákrok.
      S pozdravem
      MUDr. Lázničková


  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež