katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Kdy a proč ke gynekologovi ?

Otázka:
Mívám několikrát do roka výtoky které jsou spojeny "asi" se stresem. Ať už se jedná o zkoušky nebo cokoliv jiného. Chodí pravidelně na prohlídky a vždy mi paní doktorka předepíše Furantoin. Co se dá dělat pro to aby se mi výtoky neopakovaly? Měla bych jít na nějaké vyšetření? Popíšu Vám výtok asi takto: Je bílý hustý a doprovází ho pálení a svědění. Můj stálý partner už byl také jednou přeléčen. Děkuji Vám za odpověď

Odpověď:
Pálení a svědění v pochvě spolu s výtokem může být vskutku projevem přemnožení kvasinek nebo choroboplodných bakterií v pochvě. Ty se přemnoží tehdy, pokud z nějakých příčin se „vybije“ to, co v pochvě přirozeně bývá, především Laktobacilus. To je takový „policajt“ v pochvě.
      A nejen v pochvě, ale i ve střevech.
      Laktobacilus a další „přátelské“ bakterie mají za úkol hubit ty choroboplodné. Pokud ale žena užívá antibiotika, má nějaký stres, výkyvy v životosprávě, pak ses stane, že se kvasinky nebo bakterie snadno přemnoží.
      Takže – jak předcházet rozvoji zánětu- především snažit se vyhýbat stresům, pokud už nějaké nastanou, tak dodat Laktobacila do organismu – ve formě živých jogurtů, ve formě polykacích tobolek volně prodejných v lékárně ( tento způsob nejvíce preferuji ) nebo ve formě zavádění Genia čípků nebo Fermalacu do pochvy.
      Dále je potřeba si uvědomit, že přemnožené kvasinky a bakterie do pochvy snadno přecházejí z trávicího traktu a z močových cest. Proto se zvláště ženám obecně, ale trpícím na opakované záněty především doporučuje dbát na dostatečný přísun tekutin, pokud možno neslazené ovocné nebo bylinkové čaje, dbát na dostatečný přísun vlákniny – celozrnné pečivo(!), omezit pečivo z bílé mouky, sladkosti a v době stresů dodat B vitamín ( třeba i ve formě B – komplexu). Důležitý je též dostatek vitamínů, minerálů, obvzlášť důležitý je vitamín C, zinek a hořčík.
      Pokud se přesto choroboplodné zárodky přemnoží, nezbývá, než po vyšetření cíleně přeléčit – Furantoin je jedna z možností volby při bakteriální infekci.
      Snad je moje odpověď k Vašemu dotazu dostatečná, pokud byste měla přecejen nějakou další nejasnost, ozvěte se mi prosím.

MUDr. Lázničková, gynekoložka


  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež