katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Kdy a proč ke gynekologovi ?

Otázka:
Během 1,5 měsíce jsem přibrala v obvodu o 15 cm.Byla jsem na ultrazvuku břicha,kde bylo vše v pořádku. Dostala jsem léky na plynavost, ale nedělaly mi dobře. Vysadila jsem je a po nich jsem i přibrala asi 4kg. Po dohodě s lékařkou chodím na rehabilitaci, prý si myslí, že se mi usazuje tuk na břiše a tím pádem se zvětšuje. Po prohlídce gynekoložky je vše v pořádku. Menstruace bývá s výkyvy po 26 až 32 dnech. Nyní po 14 dnech mě začíná píchat v levé časti podbřišku. Je možné, že se jedná o mimoděložní těhotenství. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:
Vážená paní,
k tomu, aby se vyloučilo mimoděložní těhotenství, je potřeba se znovu vypravit na gynekologii, nechat si udělat test na potvrzení ( vyloučení) těhotenství, případně i ultrazvukové vyšetření. Trochu pochybuji, že pokud se jedná o tak dlouhodobou záležitost, že ve skutečnosti byste byla mimoděložně těhotná.
      Přesto se k paní doktorce znovu vypravte. Pak by asi bylo dobré udělat především endokrinologické vyšetření – a to především vyšetření štítné žlázy, pak případně vyšetření ledvin a případně další vyšetření podle ostatních nálezů – bez toho, že bych vás viděla, těžko se můžu více vyjadřovat. Na tu endokrinologii se ale pokuste nějakým způsobem dostat – může Vás tam poslat stejně tak gynekoložka jako obvoďačka.
      Tolik tedy k Vašemu přibírání jen na základě korespondence.
      Pokud máte zájem se naučit v sobě se zorientovat, abyste nemusela opakovaně si dělat test na těhotenství a abyste s manželem věděli, kdy u Vás pro plodné období, můžeme Vám nabídnout zaslání publikace, ve které je vysvětlena symptotermální metoda přirozeného plánování rodičovství. Jak asi víte z ostatních materiálů, tato metoda je svou spolehlivostí srovnatelná s užíváním hormonální antikoncepce a s vyloučením všech možných vedlejších účinků antikoncepce. Pokud byste nám poslala Vaši poštovní adresu, mohli bychom Vám materiály poslat.
      Těším se na další spolupráci s Vámi
MUDr. Lázničková


  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež