katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Trikralova sbirka 2020 />

Zobrazení aktuality

Mimořádný zájezd na ostrov Mallorca

Kdy: 9.10.2023
Dieceze:
Popis: Mimořádný zájezd na ostrov Mallorca

Vydejte se s námi na Mallorcu, perlu Středomoří, největší a nejrozmanitější ostrov Baleárského souostroví, který je tradičně oblíbeným místem dovolené návštěvníků každého věku z různých koutů světa. Na programu bude poznávání přírodních krás, hlavního města ostrova, historických a poutních míst, zasloužený odpočinek s koupáním v průzračně čistém moři, možnost posezení u lahodného lokálního vínka a mnohem víc… Zájezd je letecky z Prahy s odletem a příletem přes den.

Termín: 9. 10. - 15. 10. 2023

Cena: 24.590 Kč

V ceně je zahrnuto: zpáteční letenka Praha – Palma Mallorca – Praha, servisní (letištní) poplatky, transfer z letiště Palma na hotel a zpět, 6x hotelové ubytování (min. ***) s polopenzí, výlet LLuc a Valldemossa – doprava, bez vstupů, výlet Mirador, Pollenca a klášter Ermita de Puig Maria – doprava, bez vstupů, duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto: městská taxa – platí se na místě, lístky na místní dopravu na Mallorce, vstupy během fakultativních výletů, jiné vstupy a fakultativní výlety během pobytu (platí se na místě)

Možný příplatek (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění pandemic včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku, včetně onemocnění na Covid-19 v ceně 910 Kč

Program:

1. den: Setkání skupiny dopoledne v Praze na letišti, odlet na Mallorcu přes Vídeň, po příletu transfer na hotel, ubytování.

2. den: Výlet do kláštera De Nosa Señora de Luc, který je nejstarším duchovním centrem nejen Mallorcy, ale celých baleárských ostrovů. Nachází se v údolí pohoří Serra del Tramuntana v severozápadní části ostrova. Staletí před příchodem křesťanství bylo okolí nynějšího kláštera spojováno s pohanskými božstvy, poutním místem se stalo až po dobití Mallorky katalánskými vojsky. První zmínky o tomto místě pocházejí z roku 1246. Legenda říká, že mladý pastýř v těchto místech, když všude kolem byl jen les, našel sošku Madony, zanesl ji do kostela ve vesničce Escorca, odkud několikrát záhadně zmizela, a vždy ji našli v Lluce (vstupné 6 EUR/osoba). Město Valldemossa je vzdáleno 15-20 minut jízdy autem od města Palma de Mallorca směrem k pohoří Tramuntana. Stojí na vrcholku kopce, obklopené terasovitým terénem, a bylo pojmenováno podle původního maurského vlastníka půdy Muza. Díky dlážděným uličkám bez aut a bohatému kulturnímu dědictví je skvělým místem k návštěvě. V pronajatých pokojích zdejšího kláštera strávili polský skladatel Frédéric Chopin a francouzská spisovatelka George Sandová zimu 1838/9. I v důsledku toho je Valdemossa nejnavštěvovanějším městem Mallorky. Z knihy Zima na Mallorce se stal bestseller a je k dostání v různých jazycích téměř v každém obchodě ve městě. K hlavním atrakcím Valldemossa patří Real Cartuja (královský kartuziánský klášter), zahrnující kostel, kláštery a starou lékárnu. (vstupné 8,50 EUR/osoba). Součástí je také palác krále Sancha, jedna z nejnavštěvovanějších budov na Mallorce.

3. den: Výlet na Mirador es Columer s nádherným výhledem na skalní mys Formentor, zastávka v historickém městě Pollence s templářským kostelem ze 13. stol., kalvárie – schodiště ke kapli, případně klášter Ermita de Puig Maria s panoramatickými výhledy.

4. den: Odpočinek na pláži nebo v areálu hotelu, osobní volno nebo možný výlet do hlavního města linkovým autobusem, prohlídka Palma de Mallorca. Dvě působivé památky, katedrála a hrad, dodávají Palmě prestiž, jakou si zaslouží. Slavná Catedral de Mallorca (Le Seu), (vstupné 9 EUR/osoba), nabízí výhled na starý přístav a z dálky vypadá jako maják víry. Monumentální pískovcová budova se datuje do 13. století, ale dokončena byla až o čtyři sta let později. Návštěvníci jsou ohromeni třílodním interiérem, který stoupá až do výšky 44 metrů. Masivní prostor se rozkládá na ploše 6600 metrů čtverečních. Řada vnitřních částí ve dvacátém století přestavěl Antonio Gaudí. Z terasy na jižní straně katedrály si turisté mohou vychutnat výhled na záliv. Bazilika sv. Františka a další křesťanské a světské památky.

5. den: Zájemci o fakultativní výlet Dračí jeskyně si vyberou z nabídky místních agentur na Mallorce a zaplatí přímo na místě. Předpokládaná cena je cca 51 EUR/osoba. Dračí jeskyně nebo Cuevas del Drach jsou přírodním unikátem, nacházejí se na okraji města Porto Cristo, přibližně 70 kilometrů od hlavního města Palma de Mallorka. Podzemní systém tvoří čtyři jeskyně – Černá jeskyně, Bílá jeskyně, Jeskyně Louise Salvadora a Francouzská jeskyně. Prostor klesá až do hloubky 25 metrů a celý systém dosahuje délky 2,4 kilometru.

6. den: Odpočinek na pláži nebo v areálu hotelu, osobní volno.

7. den: Ráno odjezd na letiště, odlet do Prahy přes Vídeň s předpokládaným příletem v 15:45 hod.

Program je spojen s každodenní mší sv. (kromě prvního a posledního dne). Částky vstupů uvedeny dle aktuálního ceníku na začátku roku 2023.

Přihlášky a informace:

Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefony: 737 215 328, 734 435 360, 495 063 661, e-mail: dcs@bihk.cz, weby: www.dcshk.cz, www.simeon.cz

Těšíme se na setkání s Vámi!
Informace: e-mail: dcs@bihk.cz, mobil: 737 215 328, 734 435 360, 495 063 661
WWW: https://www.simeon.cz/clanky/Vydejte-se-nami-na-zajezd-roku-na-pozoruhodny-ostrov-Mallorca.html
  

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež